Siz Hayal Edin, Biz Gülüşünüzü Tasarlayalım

Siz Hayal Edin, Biz Gülüşünüzü Tasarlayalım

Gülüş Tasarımına İhtiyacınız Olduğu Nasıl Saptanır?

Kozmetik diş prosedürleri ile artık mükemmel gülüşlere sahip olmak mümkün. Peki ama nasıl? Estetik amaçlı diş tedavilerine gülüş tasarımı adı verilmektedir. Tasarım, tedavi öncesi süreci kapsamaktadır. Kliniğimizde yapacağımız ön muayene ile, gülüşünüz ile yüzünüz, dişleriniz ile diş etiniz arasındaki uyumu inceliyoruz. Tabi diş ve dudak uyumu da bu tasarımın bir parçası oluyor. Yani isteklerimizi planlıyor ve tedavi öncesinde bir yol haritası çıkarıyoruz. Kullanılan teknolojik ekipmanlarla gülüşünüze güzellik katmak artık zor değil. Estetik bir gülümsemeye kavuşmanız için pek çok prosedür uyguluyoruz. Aşağıdaki sorulara verdiğiniz cevaplar gülüş tasarımı yapılıp yapılmayacağı konusunda bizlere yardımcı olacaktır.

- Dişlerde eksiklik var mı?

- Estetik açıdan dişlerinizin görünümünü beğeniyor musunuz?

- Dişleriniz dayanıksız ve çatlak mı?

- Diş aralarında boşluklar var mı?

- Diş boylarınızdan memnun musunuz?

- Dişlerinizin rengi istediğiniz gibi mi?

- Dişlerinizde çarpıklık var mı? Şekil olarak sizleri rahatsız ediyor mu?

Şayet bu soruların herhangi birine olumsuz yanıt veriyorsanız tasarım yapma konusunda sizlere yol arkadaşlığı yapıyor ve hayal ettiğiniz o mükemmel gülüşü sizlere birkaç seans içinde hediye ediyoruz.

Gülüş Tasarımında Uygulanan Prosedürler

Mükemmel bir gülüşe sahip olmanız için kullandığımız tıbbi prosedürler;

1. Diş beyazlatma

2. Profesyonel gülüş tasarımı

3. Dolgu tedavisi

4. Zirkonyum ya da metal kaplama

5. Porselen kron ve köprü tedavisi

6. Diş yapıştırma

7. Estetik dolum

Uygulanacak seans sayısı her hastaya göre farklılık göstermektedir. Çünkü her bireyin yüz şekli, diş yapısı, diş eti durumu vb. birbirinden farklıdır. Ayrıca gülüş tasarımı konusunda uygulanan pek çok prosedür bulunmaktadır. Bu tedavi yöntemlerinin kombine edilmesi durumunda da süreç uzayacaktır. Bazen bir seansta biten işlemler, bazen birkaç haftayı bulabilir. Tasarımda asıl amaç, sorunlu tüm dişlerin yok edilip bunların yerine ikame dişler takmak değildir. Ana dişlerinizin kurtarılması bizim için daha önemlidir.