Marmaris Otelleri

Marmaris Otelleri

Marmaris tatilcilerin son yıllarda talep gösterdiği bir merkez haline gelmiştir, sürdürülebilir turizmin ön plana çıkması ile yabancı turist çekmede 3.sıraya yükselen Muğla’nın bu yükselişinde önemli bir paya sahip olan ilçe doğal güzellikleri, korunmuş koyları ve mavi bayraklı plajları gibi önemli faktörleri ile cazibe merkezi haline gelmiştir. Bu güzelliklerin yanında Marmaris’in ılık iklim kuşağında olması gibi faktörler de tüm yıl turizme açık olma imkânı sağlamıştır. Marmaris otelleri faktörlerden oldukça etkilenmiş, fırsatların üzerine otel sayısı yıllar geçtikçe artmıştır.

Marmaris’te Lüks Oteller

Marmaris otelleri yaz turizminin önem kazanmasıyla birlikte nitelikli turizm hizmeti vermeye başlamıştır. Bu hizmetlerin başında lüks oteller gelmektedir. Lüks oteller adı itibariyle konfor sağlama ve konuklarına ekstra hizmetler sunmayı amaçlamaktadırlar. İlçede tüm otellerin çeyreğini oluşturan bu tarz oteller açık büfe kahvaltı ve akşam yemekleri, animasyonlar, spa, masaj hizmeti, kapalı ve açık yüzme havuzları gibi imkânlar barındırmaktadırlar. Bunlarla birlikte günümüzde turistlerin vazgeçilmezi olan temiz denizi temsil eden mavi bayraklı Marmaris plajları ile turistlerin günümüzde en çok dikkat ettiği unsur olan hijyene de önem vermektedirler. Plajlarda deniz eğlenceleri geceleri partiler ile şehir stresinden kaçmak isteyen genç turistler için de önemli bir nokta haline gelmişlerdir. Kış mevsiminde hava şartlarının uygunluğu nedeniyle konferans, sempozyum gibi önemli toplantılara ev sahipliği yapabilecek kapasiteye sahiptirler.

Marmaris’te Butik Oteller

Marmaris otelleri içerisinde butik oteller de önemli bir yer taşımaktadır. Çoğunlukla ilçe merkezine yakın olan oteller kapasitelerinin daha az olması sayesinde konuklarına sakin bir hizmet sunmaktadırlar. Genellikle tam pansiyon, yarım pansiyon ve oda kahvaltı konseptini benimsemektedirler. Bu konseptler ile üniversite öğrencilerinin ve doğa ile baş başa kalmayı amaçlayan emekli yerli, yabancı turistlerin ilgisini çekmektedirler.