185 65 R15 LASTİKLER

185 65 R15 LASTİKLER

185 65 R15 LASTİK ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ

185 65 R15 lastikler teknik açıdan bakıldığında 185 mm taban genişliğine, taban genişliğinin %65’i oranında yanak kesit oranına ve 15 inç jant çapına sahiptir. 185 65 R15 lastikleri nitelik açısından incelediğimizde ise yol tutuş özelliği, kaygan - ıslak zemin performansı, sessiz ve konforlu sürüş imkânı sunması tercih edilme nedenleri arasında sayılabilir. Genellikle orta sınıf binek ve ya hafif ticari araçlarda güvenli sürüş, frenleme mesafesi nedeniyle kullanılmaktadır. 185 65 R15 lastik alırken dikkat edilmesi birkaç nokta vardır. Hatta bu dikkat edilmesi gereken noktalar sadece tek tip bir lastik alımında değil tüm lastik tiplerinin alımı esnasında özen gerektiren kıstaslardır. Bu kıstasları sıralayacak olursak:

  • Araca uygun boyutlu lastik seçilmelidir. Hatta mümkünse aracın üretimi sırasında pek çok deneme çalışmaları sonucunda üretici firma tarafından kullanımına karar kılınan, araç için en ideal lastik tipi değiştirilmemeye özen gösterilmelidir.
  • Yaşanılan şehrin iklim koşullarının gereği doğrultusunda lastik seçimi yapılabilir.
  • Lastik satın alırken lastiğin üretim tarihi ve depolama koşullarına dikkat edilmelidir. Deformasyon izleri olan yıpranmaya başlamış lastikler satın alınmamalıdır.
  • Uzun sürüşler yapılacak ise lastik dayanıklılığına dikkat edilerek seçim yapılmalıdır.
  • Lastikler kullanılmaya başlandıktan sonra araç için en uygun basınç değeri ayarlanmalıdır. Mümkünse her hafta lastik basınçları kontrol edilip düzetilmesi gereken değer varsa olması gereken değere döndürülmelidir.

185 65 R15 LASTİK NEREDEN ALINIR?

185 65 R15 lastik arayışındaysanız lastik uzmanları ile görüşmelisiniz. Aracınız ve sizin için güvenli, konforlu, verimli sürüşler istiyorsanız https://www.siyahhalka.com/kategori/185-65-r15 adresini ziyaret ederek profesyonel destek, uzman kadro ve kaliteli pek çok lastik markasına ulaşabilirsiniz.