Zırhlı Araç Lastikleri için Kullanılan Makineler

Zırhlı Araç Lastikleri için Kullanılan Makineler

Araçların lastikleri patlasa dahi işlevselliklerini kaybetmeden sürüş hakimiyetinin sürdürülmesine olanak sağlayan lastikler, lastik yanak desteği sayesinde hava basıncının kontrol altında tutulmasını sağlar. Özellikle savunma sanayisi tarafından tercih edilen sistemler yedek lastik ihtiyacını ortadan kaldırır. Lastiklerin patlaması, yarılması veya kurşunlanması gibi durumlarda aracın jant üzerine düşmesini engelleyen yanak bölümleri özel olarak takviyeli olan ürünlerin basıncı lastik basıncı kontrol sistemi ile düzenlenir.

Run Flat Lastiklerin Değişimi

Run flat veya patlamayan lastik olarak bilinen ürünlerin değişimi için özel makineler kullanılır. Bu makinelere internet sayfaları üzerindeki ilgili online firmalar vasıtasıyla ulaşılabilir. Standart model, konteyner model ve trayler model olmak üzere üç farklı tipte sunulan makineler, işinin uzmanı olan profesyoneller tarafından kullanılmalıdır. Teknik özellik bakımından birbirinden ayrışan modellerin ortak noktaları bulunur. Standart olarak belirlenen özellikler dahilinde lastik sökme ve takma sistemi bulunan makinelerde 1 tane itici ve 2 tane de çene bulunur. Hidrolik piston silindir vasıtasıyla açılıp kapanabilen sistemlerde bir de çember sökme sistemi vardır. Lastik sökme sisteminden bağımsız bir şekilde çalışan bu bölüm, zırhlı araç lastikleri üzerinde bulunan jantın parçalı bölümlerinin çıkarılmasını sağlar.

Kumanda Ünitesi ile Tek Hamlede İşlevsellik

Lastik ve çember üzerindeki değişikliklerin kumanda ünitesi ile sağlanması kullanıcı hatasından kaynaklanabilecek problemlerin engellenmesine olanak sağlar. Makine ile çalışan sistemler, kullanıcıların can güvenliğini sağlamak için 24 volt DC akım ile çalışır. Vinç sistemi ile desteklenen makineler, insan gücüne ihtiyaç duymadan birçok işlemin gerçekleştirilmesine olanak sağlar. Standart modellerde 500 kilo olan taşıma kapasitesi diğer modellerde değişkenlik gösterebilir. Her ülkenin elektrik sistemine göre şekillendirilebilen makinelerde bulunan acil stop düğmeleri ile işçi sağlığı ve güvenliği ön planda tutulur.