Boru Ucu Şekillendirme Makinesi

Boru Ucu Şekillendirme Makinesi

Birçok farklı sektörde kullanılan borular, kullanılan sektöre ve monte edilecek makineye bağlı olarak çeşitli işlemlerden geçirilmektedir. Bu kapsamda borunun mevcut dizaynı değiştirilmekte, boru ucuna kullanılacak alana uygun şekilde form verilmektedir. Boru ucu form verme makineleri, inşaat, petrokimya, otomotiv, ısıtma – soğutma gibi alanlar başta olmak üzere pek çok sektörde kullanılmaktadır. Boru ucu şekillendirme makinesi (tube end forming machine), firmaya ve üretim hattına bağlı olarak farklı özellikler gösterebilmektedir. Elbette temelde bulunması gereken bazı ana özellikleri de mevcuttur. Kullanıcının talebine bağlı özellikler ile seçilen boru ucu form verme makineleri sayesinde üretim kesintisiz ve kısa sürede gerçekleştirilmektedir.

Makinelerin tasarımında ve üretiminde iş güvenliği ve işçi sağlığı ön planda tutulan başlıca unsurlar arasındadır. Bu kapsamda makinenin özellikleri belirlenirken, güvenli olmasına dikkat edilmektedir. Boru ucu form verme makinesi kullanım amacı, kesintisiz üretimin sağlanmasıdır. Devamlı üretimin sağlanması için boru ucu şekil verme makineleri ile ucuna şekil verilen borular, üretim makinelerine monte edilirler. Makinelerin doğru şekilde çalışabilmeleri için boruların uçlarının yeniden şekillendirilmesi gerekmektedir.

Online Firmalar ile Kaliteli Boru Ucu Form Verme Makineleri

Online firmalar bünyesinde piyasaya sunulan boru ucu form verme makineleri şu şekildedir;

  • DMS 25 NC 5 MK
  • DMS 25 NC 5MK
  • DMS 25 NC 3 MK
  • DMS 130 AÇMA YUMMA MAKİNESİ
  • DMS 48 / 5+1 BORU UCU FORM VERME VE DELME MAKİNESİ

Talebe bağlı olarak boru ucu form verme makinesi online firmalar tarafından özel olarak geliştirilen, Gripper sistemi ile birlikte otomatik yükleme ve boşaltma üniteleri de entegre edilebilir. Yıllardan bu güne kadar profesyonel olarak makine imalatı yapan online firmalar müşterilerinin memnuniyeti için son teknoloji üretim tesisleri ile çalışmalarına tüm enerjisi ile devam etmektedir.