Çatı Yenileme

Çatı Yenileme

Çatı Yenileme Nasıl Olmalıdır?

Çatılar, yapılarda en üst kısımda bulunan alanlardır. Binayı yağış ve soğuk, sıcak, rüzgar gibi daha pek çok meteorolojik durumlardan korur. Çatı kaplaması ve taşıyıcı kısım olmak üzere çatılar, 2 parçadan oluşur. Çatı yenileme işlemi esnasında her 2 parça da ayrı ayrı ele alınmalı ve bu doğrultuda çatı, elden geçirilmelidir. Taşıyıcı kısım, malzemenin çatı eğimine, kaplama malzemelerinin türüne, ağırlığına ve yüküne göre şekillendirilmelidir. Çatılardan ısı kaybı, genel itibarıyla %25’i bulmaktadır. Bu oran, ısıtma ve soğutmaya dair giderleri epeyce arttırır. Dolayısıyla daha fazla enerji tüketimi hem doğaya zarar getirir hem de ekonomik açıdan maliyetlidir. Çatı yenileme işlemleri eksiksiz bir şekilde gerçekleştirildiği takdirde, böylesi maliyetlerden tamamen kurtulunmuş olur. Çatı, evin direkt temas alanı olması açısından soğuk ve sıcakla aracısız karşılaşmaktadır. Detaylı bilgi için sayfasını inceleyebilirsiniz. Bu nedenle, çatının yapılması veya yenilenmesi sırasında hiçbir maliyetten kaçınılmamalıdır. Böylesi bir işlem yaptırılacağı vakit, tecrübeli ve sektörel deneyimi üst düzey olan bir firma tercih edilmelidir.

Çatı Yenileme Fiyatları

  • Çatı yenileme uygulaması, çatının yapısına ve sakinlerin kullanımına göre yapılmalıdır. Çatı yenileme uygulamasında dikkat edilmesi gerekenler şu şekildedir:
  • Sağlam ve düzgün bir şekilde yenilenecek çatı, enerji maliyetinden ciddi miktarlarda tasarruf etmeyi sağlar.
  • Çatının ve binanın uzun süreli kullanımı açısından uluslararası standartlara uygun ürünler kullanılmalıdır.
  • Çatı yenilemede kullanılacak olan malzeme, projede veya sözleşmede öngörüldüğü şekliyle kullanılmalıdır. Proje ya da sözleşme dışına çıkılmamalıdır.

Çatı yenileme uygulamasına yönelik fiyatlar, yenileme işlemi yapılırken kullanılan malzemenin türüne, kalitesine ve miktarına göre değişkenlik arz eder. Çatı yenileme uygulamasına ilişkin fiyat almak ve kaleyapiyalitim.com.tr fırsatlarından yararlanmak için sitedeki ücretsiz keşif formu doldurulup firmayla iletişime geçilebilir.