Astroloji Haritası Nasıl Okunur Ve Kimler Okuyabilir?

Astroloji Haritası Nasıl Okunur Ve Kimler Okuyabilir?

Yıldız haritası, bir başka söylemle doğum haritası kişinin dünyaya gözlerini açtığı ilk anda gökyüzünün nasıl göründüğü ile ilişkilidir. Tam o anda gezegenlerin Güneş'in hangi konumunda olduğu doğum haritasını belirler. Doğum haritanız hakkında doğru bilgilere erişmek istiyorsanız ancak bu konuda profesyonel kişilere danışmalısınız. Astroloji alanında engin bilgiye sahip olan kişiler doğum haritalarını okuyabilirler. Bu konuda bilgi almak ve merak ettiğiniz soruları sorabilmek açısından internet sayfalarını üzerindeki ilgili online firmalara bakabilir ve buradan detaylı bir şekilde inceleme yapabilirsiniz.


Doğum Haritası Nasıl Hesaplanır?

Kişinin doğum haritasını hesaplayabilmesi için doğum gününü, doğum saatini ve doğum yerini bilmesi gerekir. Bu bilgilere doğum belgelerinden erişilebilir. Bilgilerin kesin olması doğum haritası için önemlidir çünkü küçük farklar bile doğum haritasında farklı yorumlara neden olacaktır.

Doğum Haritasının Okunması Ne İşe Yarar?


Doğum haritasının bir astroloğa okutulması kişinin kendinde fark etmediği güçlü yanları fark etmesi, zayıf yanlarının idrağına varması, hayat yolculuğunda kendisine nasıl bir yön çizmesi gerektiğini görmesi, her türlü ilişkisinde (aile, iş, arkadaş, romantik ilişkiler vs...) nasıl bir rol oynadığını görmesi ve kendisini spiritüel anlamda güçlendirmesi için oldukça etkilidir. Kişi doğum haritasına baktırarak yükselen burcunu, 12 astrolojik evde hangi gezegenin olduğunu, Venüs, Ay, Mars burcu ve aşk evini öğrenebilir. Hangi alanlarda daha çok çalışması gerektiğini Satürn burcuyla öğrenir. Şanslı olabileceği konuları ise Jüpiter burcu gösterir. Doğum haritasıyla beraber herhangi iki gezegen arasında oluşan önemli açılara hakim olabilir. Doğum haritasındaki elementlerin dengesi öğrenilir. Daha sayılacak birçok etken bir astrolog ile çalışılarak öğrenilir fakat en önemlisi ve insanların haritalarına en çok baktırma nedenleri olan etken haritaların kişiler için bir yol gösterici olmasıdır. Burada dikkat edilmesi gerekilen nokta, doğum haritalarının geleceği gösteren bir fal olmadığıdır. Yaşanacak durumlar astrolojiye, yorumlanan haritalara bağlanmamalıdır.