Evinizden Yemek Tarifleri Yazarak Para Kazanın

Evinizden Yemek Tarifleri Yazarak Para Kazanın

HANGİ YEMEKLER TARİF EDİLİR?

Birçok ev hanımı, boş vakitlerini değerlendirmek, bu vakitlerini eve ek gelir getirmek için kullanmak istemektedir. Bu yazımızda ev hanımlarını yakından ilgilendiren ek iş fırsatından bahsedeceğiz. Evden ek iş yapmanın en rahat yollarından bir tanesi olan yazı yazmak, ev hanımlarına özel konularla daha kolay olmaktadır. Evinizden, bilgisayarınızda yemek tarifi yazarak para kazanabilirsiniz. Yazdığınız yemek tarifleri evden ek gelir noktasında sizlere büyük katkılar sağlayacağı gibi, ev bütçesine de ek kazanç sağlaması nedeniyle boş vakitlerinizde yapabileceğiniz en güzel işlerden bir tanesi olmaktadır.

YAZILARIN ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Bilindiği gibi zengin bir mutfağımız olması nedeniyle yemek tarifi noktasında da birçok tarif bulunmaktadır. Örnek vermek gerekirse kuru fasulye yapımı için tarif yazılmasının pek de anlamı olmamaktadır. Birçok kişi tarafından bilinen yemeklerin tarifinden ziyade, daha özel ve pek bilinmeyen yemeklerin tarifini yapmanız sizlere kazandıracaktır. Bu nedenle bu ek işi yapmak isteyenler klasik tariflerden ziyade, daha özel, daha bilinmeyen tarifleri yazmalıdır.

ANLIK OLARAK YAPTIĞIM YEMEĞİ TARİF EDEBİLİR MİYİM?

Evden ek iş yapmak isteyen ev hanımları için son derece ideal olan bu işte, yazılar tamamen özgün, yani kendi kelimeleriniz ile yazılmalıdır. Başka mecralardan çalıntı, kopya yazılar firma tarafından anlaşıldığı gibi, kopya tarif, çalıntı tarif gibi noktalarda hassas olunmaktadır. Bu nedenle kendi özel yemeklerinizin, pek bilinmeyen yemeklerin tarifini yapmak iyi olacaktır. Ayrıca yazılar okunaklı olmalı ve dil bilgisi kurallarına dikkat edilmelidir. Ortaya çıkacak iş detaylı bir şekilde incelendiği gibi, yoğun şekilde yapılan dil bilgisi hataları firma tarafından kabul edilmemektedir.

EVDEN YEMEK TARİFİ YAPARAK NE KADAR KAZANABİLİRİM?

Yaptığınız bir yemeği aynı anda bilgisayar başında tarif edebildiğiniz gibi, yemeği yaparken yapım aşamalarını fotoğraflamanız da elde edeceğiniz geliri arttıracaktır. Her tarifte en az 4-5 aşama fotoğrafı, kazanç noktasında sizlere daha iyi kazanımlar sunacaktır. Bu nedenle yapmaya başladığınız özel bir yemeği bir yandan yaparak, bir yandan da yazarak, hatta fotoğraflayarak para kazanabilirsiniz.

ÖDEME SİSTEMİ NASILDIR?

Firmanın sizinle iletişime geçmesi halinde net rakam sizlere söyleneceği gibi, ortalama olarak 300 kelimelik özgün bir yemek tarifinden 2.5 TL civarında ek gelir elde edebilirsiniz. Bu da günde 2 tane yemek tarifi yazmanız halinde aylık olarak 150 TL civarında ek gelir elde etmenizi sağlayacaktır. Ayrıca yemeklerin yapım aşamasını fotoğraflamanız da fiyatı arttırmaktadır. Ortalama olarak 4-5 özgün fotoğraf ve 300 kelimelik bir tariften 4 - 4.5 TL civarında gelir elde edebilirsiniz. Bu durumda da günlük bir tarif fotoğraflamanız ve yazmanız halinde aylık 120 - 130 TL civarında gelir elde edebilirsiniz. Tamamen özgün ve fotoğraflı 2 yemek tarifi yazmanız halinde ise aylık 250 TL civarında ek gelir elde edebilirsiniz. Bu tarz firmaların ödeme sistemi genellikle işi teslim aldıktan 1 hafta sonra ödemenin gerçekleştirilmesi şeklinde işlemektedir. Bu durum da, örnek olarak Salı günü 50 liralık iş teslim ettiyseniz, gelecek hafta Salı günü 50 liralık ödemenizi alabilirsiniz. Alacağınız ödemeler tamamen sizin çalışmanıza göre değişebildiği gibi, firmaya mail attığınızda daha detaylı bilgilendirmeler yapılacağını düşünüyoruz.