Motosiklet İnterkom ile Konforlu Sürüş

Motosiklet İnterkom ile Konforlu Sürüş

Motosiklet interkom sistemi motosiklet sürücülerin olmazsa olmazıdır denilen donanımlardır, öyle ki yeni nesil motosikletler interkom sistemi ve bluetooth kullanıma uygun olacak şekilde tasarlanıyor. Motosiklet grup gezileri ve ikili sürüşlerde artçı ve diğer sürücülerle iletişimde olmak sürüş güvenliğini arttırdığı gibi kazaları da önleyebiliyor. Motosikletinizde kulaklık girişi varsa bu özellik iletişiminizi kolaylaştıracaktır. Ancak kaskta hazır kulaklık yuvaları yoksa ve telefonunuzun kablolu kulaklığı kullanmayı düşünüyorsanız mikrofon kısmının kaskın içinde olmasını sağlamanız gerekiyor. Ayrıca dar kasklara sığabilmesi için kablolu mikrofonlar ile de kullanabilme fonksiyonuna da sahip olduğunu belirtelim. GPS teknolojisini kullanarak navigasyon talimatlarını iletme özelliğine de sahip olan sistem bu esnada interkom ya da müzik bağlantınızı da kesmiyor.

Motosiklet İnterkom Sisteminin Yapısı

Motosiklet interkom sistemleri teknik donanımı ve fonksiyonelliği göz önünde bulundurulduğunda birbirinden farklılık göstermektedir. İnterkom sistemleri zor koşullarda ses kayıplarını eş zamanlı olarak dengeleme ve konuşmaları daha net bir şekilde aktarma fonksiyonuna sahiptir. Birçok cihaza uyumlu ve aynı anda bağlanabilme yenilikçi teknolojisi ile diğer sürücülerle iletişim kurup sürüş boyunca kontakta kalmanızı sağlıyor. Ayrıca sesli arama, son numarayı tekrar arama ve çağrı reddetme özellikleri de bulunuyor. Sürüşünüze eğlence katmayı da başaran sistem kablosuz stereo müzik, dâhili FM radyo ve MP3 çalar bağlantısı sayesinde sürüş esnasında müzik dinleme imkânını da size sunuyor. En yeni modelleri internet sayfaları üzerindeki ilgili online mağazalarda bulabilirsiniz.

Motosiklet İnterkom Çalışma Süresi

Motosiklet interkom sistemleri yeni nesil teknolojiye sahip bir donanımdır. Dolayısıyla, şarjı kısa sürede dolan ama çalışma süresi uzun olan uzun ömürlü pillere sahiptir. Kısa sürede şarj olan piller en fazla 10 saate kadar konuşma süresi sağlıyor. Ayrıca su ve toz geçirmez özelliğine ilave olarak rüzgâr korumalı yapısı ile de uzun ömürlü bir sistemdir.