Google Webmaster Tools Nedir?

Google Webmaster Tools Nedir?

Arama motoru olan Google'ın web sitesi yöneticilerine sunmuş olduğu ücretsiz bir uygulama servisi olmaktadır. Bu alanda site yöneticisi araçları olarak da bilinen bir uygulama site sahiplerine web sitelerinin Google arama motoru üzerinde ne şekillerde ve hangi durumlarda yer aldığını aynı zamanda görünürlük oranının en iyi şekilde göstererek sunmaktadır. Bu konuda bilgi almak ve merak ettiğiniz soruları sorabilmek açısından internet sayfaları üzerindeki ilgili online firmalara bakabilir ve buradan detaylı bir şekilde inceleme yapabilirsiniz.


Google Web Yönetici Araçları Nedir?

Web sitesi alanlarında özellikle de seo bakımından birçok kişi bu araçları nasıl ve ne şekillerde kullanacağı konusunda fikir sahibi olmaktadır. Fakat Google web yöneticisi araçları ile web sitelerinin arama sonuçları sayfasında ki sıralamalarını yükseltmek için yapılabilecek farklı alternatiflerde bulunmaktadır. Bu bilgilerin başında ise her zaman için yazar istatistiklerinin görüntülenmesi gelmektedir.

Web Sitesi Hazırlanırken Hangi Teknolojiler Kullanılır?


İnternet web sitelerinde günümüzde en yaygın ve popüler framework’ü bootstrap sistemleri kullanılmaktadır. Bunlardan diğerler isi şu şekillerde olmaktadır; JQuery, css3, w3c,html5 olmaktadır. Bir diğer ve en önemlisi ise site içi uygulanan seo işlemleri olmaktadır. Web sitelerinin güncellemesinde ilk olarak tasarımsal güncelleme yapılmalıdır ve bu güncelleme türü sitelerde tasarımın içerisinde yer alan grafiksel değişiklikleri kapsamaktadır. Bir diğer ise içerik güncelleme bu güncelleme türü ise sitelere yeni bir içerik ürün ekleme işlemleri ya da mevcut bilgiler üzerinde ki yapılması düşünülen değişiklikleri içermektedir. Program güncelleme de ise istenilen programın yazılması ve sitelere aktarılması işlemleridir.