Bilgi Güvenliği Danışmanlığı Nedir?

Bilgi Güvenliği Danışmanlığı Nedir?

Günümüzün elektronik dünyasında siber güvenlik, bilgisayar, sunucu, mobil cihaz, elektronik sistem, ağ ve verilerin kötü amaçlı saldırılardan korunmasını sağlayan uygulamadır. Kendi içerisinde birçok kategoriye ayrılan bu terim elektronik bilgi güvenliği ya da bilgi teknolojisi güvenliği olarak da bilinir. Siber güvenlik şirketleri, elektronik verilerin korunmasını ve güvenliliğini sağlayan profesyonel çalışma ortamına sahiptirler. Sunulan hizmetler:

  • Sızma testleri (pentest)
  • Bilgi güvenliği eğitimleri
  • Fiziksel sızma testleri
  • Veri kurtarma hizmetleri
  • Red team hizmetleri
  • APT testleri şeklinde sıralanabilir.

İnternet sayfaları üzerindeki ilgili online firmalar, deneyimli ve alanında uzman çalışanları ve uluslararası geçerli sertifikaları ile en iyi siber güvenlik ve veri koruma hizmeti sunmaktadır. Yıllardan beri çalışmalarına başlayan online firmalar, günümüzde Türkiye genelinde pek çok siber güvenlik merkezine sahiptir. Bunun dışında online firmalar siber güvenlik şirketleri arasında en iyi bilgi güvenliği eğitimlerini vererek siber güvenlik alanında kendini geliştirmek isteyen kişilere uzmanlık olanağı sunmaktadır.

Sertifikalı Veri Koruma Hizmetleri

Online firmaların kurulduğu günden bu yana araştırma ve geliştirmeye yaptığı yatırımlar ile müşterilerinin elektronik sorunlarına çözümler geliştirmektedir. Dijitalleşmenin tüm hayatımızı kapladığı çağımızda siber güvenliğin işlevi oldukça önemlidir. Kurumsal ya da kişisel yapılara karşı gerçekleştirilen saldırılar ciddi problemlere ve aksaklıklara neden olmaktadır. Online firmaların sağladığı bilgi güvenliği danışmanlığı ile öneme sahip verilerin korunmasını sağlar. Kurumsal ya da kişisel boyutta siber riskleri ortadan kaldırmak için mutlaka uzman kişilerden teknik destek alınmalıdır. Online firmalar veri kurtarma hizmeti başta olmak üzere profesyonel siber güvenlik danışmalığı ve bilgi güvenliği eğitimi vermektedirler. Yapılan tüm işlemleri, endüstrinin son teknoloji aygıtları ile gerçekleştirilir. Alanında uzman teknisyen ve mühendisleri ile kurumsal ve kişisel verilerinizin güvenliğini sağlayabilir ve siber güvenlik alanında kapsamlı uzmanlık eğitimi alabilirsiniz.