Ön Dişlerde Estetik Dolgu Nedir?

Ön Dişlerde Estetik Dolgu Nedir?

Lamina ön dişlere estetik dolgu son derece doğal bir görünüm sağlayan estetik diş dolgusudur. Ön dişlerde meydana gelen çürük, kırılma ve çatlama durumlarında uygulanır. Dişlerde tedavi ile birlikte estetik güzellik ve gülüş amaçlanır. Lamina estetik dolgu kendi dişinizin renginde diş ölçülerinizle uyumlu olarak hazırlanır. İnce bir tabaka halinde uygulandığı için yaprak dolgu ismi de verilir. Ön dişlerdeki sorunlar estetik kaygı ve özgüven eksikliğine neden olur. Lamina dolgu ile ana dişinizi kaybetmeden istediğiniz görünümü yakalayabilirsiniz. Bu konuda bilgi almak ve merak ettiğiniz soruları sorabilmek açısından internet sayfaları üzerindeki ilgili online firmalara bakabilir ve buradan detaylı bir şekilde inceleme yapabilirsiniz.


Lamina Dolgu Nasıl Yapılır?

Estetik dolgu ortodonti ve implant tedavisi gibi uzun ve zorlayıcı değildir. Hatta canınız acımadan hiç bir kanama olmadan tedavi yapılabilir. Ancak hastanın tedaviden psikolojik olarak etkilenmemesi için anestezi uygulanır. Tedavi bir iki günde tamamlanır. Hekimin profesyonelliği ve uygulanan dolgunun kalitesi son derece önemlidir. Kaliteli bir tedavi ile dolgularınız düşmeden ömür boyu kullanabilirsiniz. Bu tedavi ile çürük ve hasarlı dişlerinizi de kurtarmış oluyorsunuz. Çürükler temizlendikten sonra özel bir yapıştırma sistemi ile dolgular boş yerlere yapıştırılır. Tedavi sonrası kesinlikle ağrı, acı veya ağzınızın içinde farklılık hissetmezsiniz. Metal dolgu malzemelerinde olduğu gibi renk veya kullanım uyumsuzluğu olmaz. Son derece dayanıklı ve sağlamdır.

Estetik Diş Dolgusu Fiyatları


Diş dolgusu veya diğer tedaviler hayati önem taşır. Dişlerdeki çürükler vücuttaki diğer organlara da zarar verebilir. Bu yüzden diş tedavisi ihmale gelmez. Aslında hayati önem taşıyan bu tedavilerde kullanılan malzemeler kaliteli ve estetik açıdan son derece özel malzemelerdir. Ömürlük kullanacağınız sağlıklı dişler için ödenilen ücret aslında o kadar da fazla değildir.