Cildine İyi Bakan Birinin Uygulayacağı 10 Adım

Cildine İyi Bakan Birinin Uygulayacağı 10 Adım

Güzel, sağlıklı bir cilt günlük bakım gerektirir. Günlük duştan sonra, tatilde, kış aylarında birkaç altın kurala uyarsanız cildiniz daha yumuşak, daha elastik ve ışıltılı bir güzelliğe sahip olacak!

Kural 1: Cildimi güneşten koruyorum


Cildinizi sağlıklı tutmak için güneşte korumasız dışarı çıkmayın. Cilt tipinize uygun bir güneş kremi uygulayın. Arada sırada tekrar kullanın. Günün en sıcak saatlerinde güneşte kalmamayı unutmayın.

Kural 2: Cildim için sadece yumuşak sabun kullanıyorum

Özellikle duştan sonra cildiniz kuruyor mu? Günlük cilt temizliğiniz için hafif, aşırı kimyasal içermeyen ürünler kullanmak önemlidir. Çok sert ürünler kullanırsanız cildiniz çok kuru hale gelebilir ve kendinizi çok rahatsız hissedebilirsiniz. Kullanabileceğimiz en iyi ürünler: yağ açısından zengin sabunlardır.

Kural 3: Ilık bir duş tercih ediyorum


Ilık bir duş, cilt için cildin susuz kalmaya meyilli olduğu sıcak bir banyodan daha iyidir. Bu nedenle suyun ılık olduğundan ve sıcak olmadığından emin olun. Hamam severler zaman zaman bu kuralı es geçebilir. Ancak suda çok uzun süre kalmayın!

Kural 4: Cildimi nazikçe kurutuyorum

Duştan çıkmadan önce, tüm temizlik ürünlerinin kalıntılarını gidermek için tüm vücudunuzu iyice durulayın. Ardından bir havluyla hafifçe dokunarak cildinizi hızlıca kurulayın. Cildi yoğun bir şekilde ovarak kurulamayın.

Kural 5: Cildimi her gün nemlendiriyorum


Günlük nemlendirme alışkanlık haline gelmelidir! Cildi bir havluyla nazikçe kuruladıktan sonra, etkili bir şekilde nemlendiren uygun bir krem ​​sürün. Bu, tüm epidermisi kaplayan hidrolipid tabakayı geri yükleyecektir. Tüm cilt tiplerinin nemlendirmeye ihtiyacı olduğunu unutmayın!

Kural 6: Soğukken sıkı giyinirim


Cildinizin özellikle kışın hassaslaştığını fark ettiniz mi? Gerçekten de soğuk, rüzgar ve üzerine yansıyan güneş cildi kurutur, rahatsız edici bir şekilde gergin ve acı verici hale getirir. Sıcaklık düşmeye başlar başlamaz, uygun şekilde sıkı giyin. Ellerinizi de korumayı unutmayın!

Kural 7: Çok su içerim


Güzel bir cilt için vücudun yeterli sıvıya ihtiyacı vardır. Yeterince su içip içmediğinizi kontrol edin, yani günde yaklaşık 8 bardak tüketmeye özen gösterin. Uyandığınızda bir bardak su, kahvaltıda çay, gün boyu maden suyu, gece bitki çayı… Bu sayede günlük su ihtiyacınızı kolaylıkla karşılayabilirsiniz!

Kural 8: Sağlıklı, dengeli yemekler yiyorum!

Sağlıklı, dengeli beslenme sadece vücut için değil aynı zamanda cilt için de iyidir. Her gün antioksidan açısından zengin meyve ve sebze yiyin. Bu, cildinizi güzel ve sağlıklı tutmanıza yardımcı olacaktır.

Kural 9: İyi bir uyku çekerim


Yeterince uyursanız, cildiniz ışıltılı ve sağlıklı görünecektir! Vücudunuzun sağlıklı kalması için belli bir miktar uykuya ihtiyacı vardır: 7, 8, 9 saat ... Aslında uyku gereksinimleri genler tarafından belirlenir bu nedenle en iyisi günde en az 7 saat uyumaya çalışmaktır.

Kural 10: Sigarayı bıraktım!

Sigara içiyor musunuz? Sigara içmek cilt için çok zararlıdır. Cildinizin donuk görünmesine ve çabuk yaşlanmasına neden olur. Bu son sigaranı söndürmen için çok iyi bir sebep, değil mi?