OTEL KAPI KİLİT SİSTEMİ İLE GELENEKSEL KİLİTLERİN KARŞILAŞTIRMASI

OTEL KAPI KİLİT SİSTEMİ İLE GELENEKSEL KİLİTLERİN KARŞILAŞTIRMASI

Son yıllarda oteller tarafından sıklıkla kullanılan kapı kilit sistemleri, geleneksel sistemler ile karşılaştırıldığında oldukça avantajlıdır. Eskiden her bir kapı anahtarına uyumlu olan anahtarlar kullanılırdı. Bu anahtarların taklit edilmesi kolaydı. Bu da hırsızlık olaylarının artmasına sebep oluyordu. Yeni nesil olarak tanımlanan kartlı kapı sistemlerinde ise kopyalama işlemleri oldukça zordur. Bu sayede hırsızlık olayları minimize edilir.  Bu konuda bilgi almak ve merak ettiğiniz soruları sorabilmek açısından internet sayfalarını üzerindeki ilgili online firmalara bakabilir ve buradan detaylı bir şekilde inceleme yapabilirsiniz.


Geleneksel Anahtarlar Hantaldı

Geleneksel yöntemler ile açılan kapılarda anahtarları daima yanınızda taşımak durumunda kalırdınız. Otel misafirleri genellikle anahtarları bileklerine bağlarlardı. Yüzerken bu anahtarların düşme gibi sorunları olurdu. Katlı sistemlerde, kart anahtar yerine geçtiği için taşıması oldukça kolaydır. Genellikle cep telefonunun arka bölümde yerleştirilen kartlar benzersiz oldukları için karışıklıklar meydana gelmesi mümkün değildir. Bu sistemler otel personeli için de yüksek ölçüde tasarruf ettirir. Normal şartlar altında her bir anahtar ile açılan kapılarda anahtarların karıştırılması, çok daha büyük problemlerin meydana gelmesine sebebiyet verirdi. Her bir anahtarın doğru bir şekilde oda numarasına uygun olarak verilmesi, hem hijyen açısından olumsuz bir durum oluşturur hem de büyük karışıklıklara sebep olurdu.

Otel Kapı Kilit Sistemi Yenilikçidir


Kartlı kapı kilitleri ile kartlara yazılım vasıtasıyla numara verilir. Bu numaralar belirli bir süreliğine kapının açılmasını sağlar. Bu sayede örneğin; misafir yedi gece sekiz gün kalacaksa dokuzuncu gün o kart kapıyı açmaz. Bu sayede gözden kaçma ihtimali bulunan durumların da riski minimize edilir. Son derece düşük maliyetli olan otel kapı kilit sistemi avantajları saymakla bitmez. Uygun maliyeti ile yüksek yatırım değerine sahip olan sistemlerin avantajlarından hemen faydalanılabilir.