Nişantaşı'nda Nerede Alışveriş Yapılır ?

Nişantaşı'nda Nerede Alışveriş Yapılır ?

Nişantaşı'na Nasıl Gidilir?

İstanbul’un gözde semtlerinden biri olan Nişantaşı, adını Osmanlı Dönemi’nde diktirilen nişan taşlarından almaktadır. Atışları hesaplamak ve mesafeyi belirlemek amacıyla 3.Selim döneminde yapılan bu taşlar Teşvikiye Cami avlusunda ve Nişantaşı-Ihlamur Yolu’nda bulunmaktadır.

Nişantaşı Gezilecek Yerler

Nişantaşı'na ulaşım metroyla oldukça kolaydır. Osmanbey metro istasyonunda indikten sonra metrodan Rumeli Caddesi yönünden çıkın ve Teşvikiye Caddesine doğru yürüyün.Ulaşımınızı otobüsle sağlayacaksanız 30M'ye binmeli veya Beşiktaş'tan Harbiye yönüne giden sarı dolmuşlarla da Nişantaşı'na ulaşabilirsiniz. Dünyaca ünlü markaların mağazaları ve gösterişli mekanlarıyla tanınan Nişantaşı, İstanbul’un önemli eğlence merkezlerinden biridir İstanbul‘un Şişli ilçesine bağlı olan semt Osmanbey ve Beşiktaş ilçelerinin arasında bulunmaktadır. Konaklarıyla da oldukça ünlü olan Nişantaşı, günümüzde İstanbul’un en hareketli moda, alışveriş ve yaşam merkezlerinden biridir. Nişantaşı'nı gezmek isteyen turistlerin başlıca uğraması gereken yerlerden biri 1854 yılında Abdülmecit tarafından yaptırılan Teşvikiye Cami'dir. Teşvikiye Cami farklı mimarisiyle görülmesi gereken yerler arasındadır. Abdi İpekçi Caddesi, İstanbul’da modanın kalbinin attığı yerdir. Caddeyi gezerken Milano ve Paris'i aratmayacak mağazalar gözünüze çarpacaktır. Atiye Sokak’ta İstanbul halkına karışabilir birbirinden ünlü pek çok cafe ve restoranı ziyaret edebilirsiniz. Maçka Demokrasi Parkı, şehrin içinde rahat nefes alabileceğiniz nadir yerlerden biridir. Parkın içinde spor aletleri, çocuk parkları ve sıralı havuzlar bulunur ve bu park İstanbul’un en çok ziyaret edilen yerlerinden biridir.

Nişantaşı'nda Alışveriş

Gerek İstanbul halkının gerek İstanbul'u alışveriş yapmak için ziyaret eden turistlerin ilk uğrayacağı adreslerden biri Nişantaşı'dır. Prada, Louis Vitton, Mc Quenn dünyaca ünlü markaların şubelerinin bulunduğu Nişantaşı son alışveriş trendlerini ve modayı yakından takip edenler için kaçırılmayacak fırsattır. City's Nişantaşı alışveriş merkezi kolay ulaşılabilir olması ve küçük olmasına rağmen içerisinde pek çok ünlü markayı bulundurması sebebiyle alışveriş severler tarafından tercih edilebilecek bir mekandır. Ayrıca alışverişten sonra kahve içebileceğiniz veya sinemaya gidebileceğiniz temiz ve bakımlı bir alışveriş merkezidir. Büyük markaların mağazalarından alışveriş yapmak yerine daha hesaplı olan butiklerden alışverişyapmak isteyenler ünlü fenomenlerin gözde mekanı Askı Butik'i tercih edebilir ve kaliteli elbiselere uygun fiyatla sahip olabilir.