KADIN DOĞUM İLE HASTALIKLARIN TEDAVİSİ

KADIN DOĞUM İLE HASTALIKLARIN TEDAVİSİ

Sadece gebelik değil, kadınsal hastalıkların da bakıldığı kadın doğum bölümü tüm hastane bünyesinde vardır. Bu bölümde miyom ve kistler üzerinde gerçekleştirilen operasyonlar, dış genital organlar, doğum kontrol yöntemleri, yumurtalıkta meydana gelen problemler üzerinde durulabilir. Bunun yanı sıra plasenta rahatsızlıkları, vajinal sorunlar ve kısırlık gibi sorunlar da kadın doğum çatısı altında çözüme kavuşturulur. Bu konuda bilgi almak ve merak ettiğiniz soruları sorabilmek açısından internet sayfalarını üzerindeki ilgili online firmalara bakabilir ve buradan detaylı bir şekilde inceleme yapabilirsiniz.


Kardiyoloji Bölümünde Tedavi Edilen Hastalıklar

Atriyal miksoma, kardiyak aritmiler, wolf parkinson white sendromu, kardiyak arrest ve periferik arter hastalıkları gibi problemlerin çözüme kavuşturulduğu kardiyoloji bölümü, dolaşım sistemi ve kalp ile ilgilenen bir bölümdür. Göğüs ağrısı, nefes darlığı, ödem, gece idrara çıkma gibi problemler yaşayanlar tedavi için bu bölümü tercih eder. Hastanelerin kardiyoloji bölümünde primer tümörler, kardiyak tümörler, perikard tamponadı ve perikardiyal efüzyon gibi hastalıklara bakılır. Bu bölüm kapsamında akut miyokardit, kardiyomiyopati, pulmoner stenoz, pulmoner yetmezlik ve endokart hastalıkları için kişiye özel çalışmalar gerçekleştirilebilir.

Tüp Bebek Tedavisi Uygulama Aşaması


Sperm ve yumurtanın laboratuvar ortamında döllenmesi ile oluşturulan embriyo, tüp bebek tedavisi özetidir. İşlemin gerçekleşebilmesi için yumurta ve spermin yeterli kalitede olması gereklidir. Laboratuvar ortamında oluşturulan embriyolar anne adayının rahmine yerleştirilir. Ardından gebeliğin olağan akışında devam etmesi beklenir. Rahme tek embriyo yerleştirilebileceği gibi çoklu embriyo da yerleştirilebilir.