Kaplama Tuğla ile Yapılan Dekorasyonlar

Kaplama Tuğla ile Yapılan Dekorasyonlar

Duvar kaplama malzemeleri arasında en dayanıklısı olarak bilinen kaplama tuğlalar şık görüntüsü ile de tercih edilen yapı malzemesi olmayı sürdürüyor. İç ve dış mekanlarda kullanılabilen tuğlalar topraktan üretildiği için oldukça sağlıklıdır. Dekoratif tuğla kaplama hakkında bilgi almak ve dekoratif tuğla modellerini yakından incelemek için internet sayfaları üzerindeki ilgili online firmaları ziyaret edebilirsiniz.

Dekoratif Tuğla Kaplama

Dekoratif tuğla kaplama yüzde yüz gerçek taşlardan yapılan bir uygulamadır. Bu tuğlaların içinde koku yapan, insan sağlığına zararlı kimyasal yoktur. Özel tekniklerle üretilen dekoratif tuğlalar iç mekanlarda olduğu gibi dış mekanlarda da kullanılabilir. Bu taşlar dökülme, aşınma, renk kaybı gibi nedenlerle deforme olmazlar. Tüm iklim koşullarında kullanıma uygundur. En sert iklim koşullarında dahi ilk günkü gibi kalmasını başarır. Mukavemet düzeyi yüksektir, soğuk, sıcak ve neme karşı dayanıklıdır.

Dekoratif Tuğla Uygulaması Nasıl Yapılır?

Dekorasyon amacı ile kullanılacak olan tuğlanın kaliteli olması uygulamanın kalitesini de artırır. Bu nedenle tuğla kaplama için seçilecek olan tuğlanın kaliteli olmasına dikkat edilmelidir. Uygulama yapılacak zemin temizlendikten sonra terazi ile kontrol edilmelidir. Zeminde var olan eğrilikler terazi ile düzeltilmelidir. Bu işlemden sonra taş yapıştırıcısı hazırlanmalı ve duvara taraklı mala ile sürülmelidir. Daha sonra tuğlalar tek tek yapıştırılmalıdır. Yapıştırma işlemi tamamlanınca duvarın kuruması beklenmeli ve daha sonra tuğlaların arasına derz çekilmelidir. Bu noktada tuğla için kullanılan derz tercih edilmelidir. Fayans için kullanılan derzler tuğla kaplama için uygun değildir. Uygulamadan istenen sonucun alınması için bir uzmandan yardım alınması gerekir. Gelişigüzel yapılan tuğla kaplaması şık bir görüntü yaratmayacaktır. Tuğla kaplama hakkında daha fazla bilgi almak, dekoratif tuğla modellerini yakından incelemek ve sipariş vermek için online firmaları ziyaret edebilirsiniz.